look at this website relojes de imitacion have a peek at this site repliki zegarków advice richard mille replica important link patek philippe replica.

Pensjonat Amelia

e-mail: recepcja@pensjonatamelia.pl
www: pensjonatamelia.pl ameliazdroj.pl
Data wydruku: 2023-12-05 07:36:39

Strefa Spa - NOWOŚĆ!

JACUZZI

Jacuzzi – zalety 

Jacuzzi to inaczej hydromasaż, czyli masaż wodny. Wypychane poprzez ciśnienie powietrze w jacuzzi masuje nasze ciało. 

Regularne korzystanie z jacuzzi ma wiele korzyści dla zdrowia, jednak najważniejsze z nich to:

 

SAUNA INFRARED

Sauna infrared (sauna ir) - sauna na podczerwień. Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli podobnie jak w saunie tradycyjnej, ale jej lecznicze działanie związane jest z promieniami podczerwonymi i wytwarzaną przez nie energii cieplej. Wnikają one w ciało (do głębokości około 3-4 cm), dzięki czemu szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm. W saunie infrared nie muszą panować tak wysokie temperatury jak w tradycyjnej saunie, wystarczy 30-60 stopni C, by odczuć jej prozdrowotne właściwości. 

Wskazania do korzystania z sauny infrared

Sauna IR może być stosowana wspomagająco w przypadku infekcji dróg oddechowych, w tym zapalenia zatok.

 

SAUNA SUCHA

Sauna ta jest często stosowana w celach leczniczych. Dawkowanie czynnika termicznego jest atrakcyjne i proste, więc cieszy się również dużą popularnością. W praktyce ciężko jest wskazać bezpośrednie wskazania do korzystania z sauny. Obecnie stosuje się ją w celu odpoczynku po ciężkich wysiłkach, odprężenia, pielęgnacji ciała oraz wzmocnienia wydolności i zahartowania organizmu.

Wskazania do korzystania z sauny infraredSAUNA ZIOŁOWO/PAROWA

Sauna parowa w przeciwieństwie do sauny suchej nie obciąża tak organizmu i ma mniej przeciwwskazań. Metodyka korzystania z łaźni parowej jest jednak bardzo podobna do swojej fińskiej poprzedniczki. Również należy umyć ciało oraz wytrzeć do sucha. Sugerowany czas korzystania to 5-15 minut, ale jest to zależne indywidulanie dla każdego człowieka. Wpływa na to aktualne samopoczucie, kondycja oraz staż uczęszczania do sauny. Po wyjściu również należy schłodzić ciało, najlepiej zaczynając od stóp w kierunku serca. Ostatnią zalecaną fazą jest tutaj także odpoczynek. Zaleca się powtórzyć cykl do trzech razy.

Sauna parowo ziołowa - zalety:GROTA SOLNA

Specyficzny mikroklimat, ujemna jonizacja, a także odpowiednia wilgoć powoduje, iż groty solne mają wiele pozytywnych właściwości i wpływają leczniczo na zdrowie. Powietrze w grotach solnych nasycone jest takimi pierwiastkami jak: jod, miedź, brom, magnez, wapń, potas, sód oraz selen i żelazo, które cechują się licznymi właściwościami zdrowotnymi.

Przebywanie w grocie solnej wspomaga pracę tarczycy i pomaga wyregulować niedoczynność tego narządu, oddziałuje również pozytywnie na serce, a także układ nerwowy. Grota solna cechuje się również bardzo dobrym oddziaływaniem na skórę – wspomaga jej ukrwienie, łagodzi podrażnienia oraz spowalnia proces starzenia się skóry. Jest także polecana osobom, które walczą z trądzikiem, chorują na atopowe zapalenie skóry, egzemę, łuszczycę lub mają inne problemy dermatologiczne. Ponadto, miedź, która uwalniana jest w jaskiniach solnych, ma właściwości przeciwgrzybiczne oraz wspomaga proces syntezy hemoglobiny.